Betonový motýlek

Asi Vás napadlo, proč zrovna betonový motýlek? Je to relativně jednoduché. Každý člověk se v současnosti snaží být co nejoriginálnější a veškerá technologie se zároveň vyvíjí mílovými kroky. Látkové už existují, dřevěné už jsou klasika, ale beton, ten tu ještě není.

Špajz - První prodejna
Betonový motýlek – Špajz Most

Na beton se dá nahlížet z více různých pohledů. Jeden z nich můžete sledovat na našich fanouškovských stránkách . Klasický názor je, že jde o nevábnou šedou hmotu, která po dlouhou dobu tvořila vzhled mnoha sídlišť po celé republice. Nemusí proto jít o lásku na první pohled.

Na druhý pohled už ale může být vše jinak. Beton je materiál, který umožňuje budovat úžasné věci ve všech různých tvarech. Beton je tvořen pojivem, plnivem a vodou. Ač se může zdát, že jde o jasně danou strukturu, realita je trochu jinde. Na práci s betonem by mohlo vycházet sto kuchařek ročně a stejně by nebylo pokryto vše.

Beton umožňuje vytvářet všelijaké tvary a dávat věcem nový úhel pohledu, navíc nemusí jít jen o nudnou šedou barvu, ale lze si s ním různě hrát a oživit ho zajímavými barvami. V současnosti ladíme směs tak, abychom mohli vyrábět kvalitní barevné motýlky.